lat     rus     eng  
Pirkumu grozs
Grozs ir tukšs
+371 67-660-105
info@baltcoin.lv

EIRO (Latvija)

Kolekcijas monētas Monētu komplekti 2 Euro Coin Cards

LATI (1992-2013)

Kolekcijas monētas

Meklēšana

Saņemt ziņas

Saņemt monētu ziņas uz Facebook.

Pērkam monētas

Ja jūs vēlaties pardot monētas, cenas ir pieejamas šeit.

Laika monēta III

Laika monēta III Laika monēta III
TipsDivu materiālu monēta
MateriālsSudrabs 900°, niobium
Izlaišanas gads2010
Izlaides mēnesisdecembris
Nominālvērtība1 Ls
Maksimālā tirāža7 000
KvalitāteUNC
Svars (g)17.15
Diametrs (mm)34.00
Grafiskais dizainsLaimonis Šēnbergs
Plastiskais veidojumsJānis Strupulis
KaltaMünze Österreich (Austrijas)


Cena: € 75.00

Pievienot grozam

pieejamas: vairāk 10


Monētas priekšpuse (averss)

Centrālajā daļā - heraldisks rozes simbols, zem tā burti H un R. Ārējā gredzena augšpusē lokveidā uzraksts LATVIJAS REPUBLIKA, pa kreisi un pa labi no monētas centra gadskaitlis 2010 dalītā veidā, lejā lokveidā uzraksts VIENS 1 LATS.

Monētas aizmugure (reverss)

Ārējā gredzenā - astoņi Mēness fāžu atveidi, apļa centrā - vainaga veidā izkārtoti dažādi ainavas elementi skatā no putna lidojuma.

Monētas josta

Gluda.

Latvijas Banka laidusi klajā bimetāla "Laika monētu" triptiha trešo - zaļo - monētu. Katras šā triptiha monētas aversā attēlots atšķirīgs heraldiskās rozes zieds - mīlestības un skaistuma simbols un cieņas apliecinājums sākotnēji Latvijā strādājušajam niobija atklājējam Heinriham Rozem (burti H un R). Savukārt reversu niobija diska centrālajā daļā varam atzīmēt svarīgus faktus vai personiskus notikumus vai iegravēt ziņu dāvanas saņēmējam.

"Laika monētas III" reversā sulīgi zaļo niobiju ietver sudraba gredzens, kurā attēlotas Mēness fāzes. Kopš senseniem laikiem ļaudis uzskatījuši, ka Dievs dienu dāvā dzīvajiem. "Skaists kā diena" - vēsta kāds populārs viduslaiku izteiciens. Turpretī nakts, kurā valda Mēness, atvēlēta visam pārdabiskajam un mistiskajam. Arī mūsdienās daudzi joprojām uzskata, ka katra Mēness fāze piešķir cilvēka dzīvei savu enerģētiku, lai gan zinātniski pierādīts tas nav.

Mēness fāzes ir īpaši noderīgas laika skaitīšanai, tāpēc tieši Mēness jeb lunārais (no latīņu vārda luna) kalendārs ir viens no vecākajiem. Mūsdienās pazīstami dažādi Mēness kalendāri (lauksaimniecības, veselības u.c.), ko zinātnieki reizēm pielīdzina horoskopiem, atzīstot, ka Mēness, lai gan nevada cilvēka dzīvi, to tomēr ietekmē.

Spēcīga globālā ietekme, ko novērojuši daudzi, ir paisums un bēgums. To rada Zemes, Mēness un Saules gravitācija, liekot ūdens kūkumam periodiski pacelties un grimt. Turklāt paisumi un bēgumi notiek arī Zemes atmosfērā, tādējādi ietekmējot laika apstākļus, un kustina arī magmu, neļaujot tai sacietēt un reizēm liekot lavas veidā izlauzties Zemes virspusē.

Pretstats dēmonisko stihiju ainām ir Mēness gaišais starojums. Latviešu klasiskajā kultūrā populārākais zeltainā nakts spīdekļa tēlojums atrodams jūgendstila izsmalcinātajās noskaņās uzrakstītajā Aspazijas dzejolī "Mēness starus stīgo", ko 1901. gadā ar brīnišķīgu mūzikas tēlojumu papildinājis Emīls Dārziņš.

Monētas reversa zaļajā niobija diskā kā no augstuma skatīti lokveidā attēloti mūsu planētas meži, lauki, klintis un ūdens klajumi. Simboliskais loks no globālā ļauj pāriet uz cilvēkam tuvinātu mērogu - to asociatīvi saistīt ar adventa vai Jāņu vainagu kā vēsti par lielajiem ceļiem, kurus neapstājoties iet Saule, Zeme un tai uzticīgais pavadonis - Mēness.

2011. gadā Krievijas izdevniecības Watermark konkursā Монетное созвездие bimetāla (sudraba un niobija) "Laika monēta III" saņēma balvu "Unikāls idejiskais risinājums".

Kolekcijas monētas   |   LATI (1992-2013)

Piegāde pa pastu vai ar pakomatiem Omniva no € 0. Apmaksa ar bankas pārskaitījumu vai Maestro, Visa, Mastercard.

BaltCoin SIA

Reģistrācijas Nr.

41503036316

Tallinas iela 7A - 8, Zvejniekciems, Saulkrastu pag., Saulkrastu nov., LV-2161, Latvija

Tālrunis:

+371 67-660-105

E-pasts:

info@baltcoin.lv

© 2015-2022 BaltCoin SIA
Mājas lapas izveide - Seven Hills