lat     rus     eng  
Pirkumu grozs
Grozs ir tukšs
+371 67-660-105
info@baltcoin.lv

EIRO (Latvija)

Kolekcijas monētas Monētu komplekti 2 Euro Coin Cards

LATI (1992-2013)

Kolekcijas monētas Apgrozības monētas

Meklēšana

Saņemt ziņas

Saņemt monētu ziņas uz Facebook.

Pērkam monētas

Ja jūs vēlaties pardot monētas, cenas ir pieejamas šeit.

Sigulda

Sigulda Sigulda
TipsSudraba monēta
MateriālsSudrabs 925°
Izlaišanas gads2007
Izlaides mēnesisaugusts
Nominālvērtība1 Ls
Maksimālā tirāža5 000
KvalitāteProof
Svars (g)31.47
Diametrs (mm)38.61
Grafiskais dizainsArvids Priedīte
Plastiskais veidojumsJānis Strupulis
KaltaKoninklijke Nederlandse Munt (Nīderlande)


Cena: € 60.00

Pievienot grozam

pieejamas: 1


Monētas priekšpuse (averss)

Centrā - zirgs, kas pāri zobenam pacēlis labo priekškāju. Pa kreisi - somugru tautām raksturīga piekariņa attēls, pa labi - kristietības simbols krusts. Augšā - roze, apakšā - skaitlis 1, zem tā puslokā uzraksts LATS.

Monētas aizmugure (reverss)

Gaujas senleja ar Turaidas pili un Siguldas pilsdrupām. Augšā puslokā uzraksts SIGULDA, zem tā - gadskaitlis 2007.

Monētas josta

Uzraksti LATVIJAS REPUBLIKA un LATVIJAS BANKA, atdalīti ar punktiem.

Siguldas vēsturē īpaši nozīmīgs ir 11. gadsimts, kad Gaujas lejtecē ienāca somugru ciltis - lībieši. Teikas un dokumenti vēsta par nocietinātajām koka pilīm Sateseli, Turaidu, Kubeseli, par pretošanos vācu krustnešiem.

Monētas aversā attēlotais zirgs ir atgādinājums par tā īpašo nozīmi Siguldas un apkārtnes seno iedzīvotāju gaitās. Apliecinājums tai ir gan lībiešu apbedījumos atrastie amuleti - zirdziņu piekariņi -, gan Indriķa hronikā aprakstītais notikums. Turaidas lībieši 1191. gadā kā likteņa lēmēju izmantojuši zirgu, kas, pārkāpdams zobenu ar dzīvības lēmēju kāju, lika saudzēt Cisterciešu ordeņa brāli Teoderihu, kuru lībieši bija nolēmuši ziedot saviem dieviem. Lībieši domāja, ka zirga mugurā sēž kristiešu Dievs un virza tā kāju, tāpēc noslaucīja zirga muguru, bet zirgs atkal spēra to pašu kāju, apliecinādams Dieva spēku. Likteņa zirga tēls simbolizē vietējo cilšu pievēršanos kristīgajai ticībai un Rietumeiropas kultūrai.

Roze monētas aversā ir veltījums Turaidas Rozei, kuras īsais mūžs ir apliecinājums patiesas mīlestības spēkam. Leģenda vēsta, ka poļu-zviedru kara laikā 1601. gadā kaujas laukā blakus nogalinātai sievietei pils skrīveris atradis meitenīti, kuru pieņēmis audzināšanā. Meitenei dots vārds Maija Roze, jo viņa atrasta maijā un bijusi piemīlīga kā roze. Maija mīlējusi dārznieka mācekli, bet meiteni iekārojis arī kāds poļu virsnieks. Nespēdama pretoties virsnieka uzmācībai, viņa izvēlējusies nāvi.

Iekarotās lībiešu zemes 1207. gadā sadalīja Zobenbrāļu ordenis un Rīgas bīskaps Alberts. Ordenis Gaujas kreisajā krastā uzcēla mūra cietoksni SIEGEWALD (Uzvaras mežs - vācu val.). Šeit izveidojās tirgotāju pilsētiņa. Bīskapa Alberta vajadzībām 1214. gadā tika uzbūvēta Turaidas pils. Reversā redzama Gaujas senleja ar Turaidas pili un Siguldas pilsdrupām.

2008. gadā monētu izstādē Vicenza Numismatica Itālijā sudraba piemiņas monēta "Sigulda" nominācijā International Prize Vicenza Palladio ieguva 2. vietu par labāko arhitektonisko attēlojumu.

Kolekcijas monētas   |   LATI (1992-2013)

2012
Akmens monēta Akmens monēta
€ 70.00 € 60.00
Pievienot grozam
Piegāde pa pastu vai ar pakomatiem Omniva no € 0. Apmaksa ar bankas pārskaitījumu vai Maestro, Visa, Mastercard.

BaltCoin SIA

Reģistrācijas Nr.

41503036316

Tallinas iela 7A - 8, Zvejniekciems, Saulkrastu pag., Saulkrastu nov., LV-2161, Latvija

Tālrunis:

+371 67-660-105

E-pasts:

info@baltcoin.lv

© 2015-2022 BaltCoin SIA
Mājas lapas izveide - Seven Hills