lat     rus     eng  
Pirkumu grozs
Grozs ir tukšs
+371 67-660-105
info@baltcoin.lv

EIRO (Latvija)

Kolekcijas monētas Monētu komplekti 2 Euro Coin Cards

LATI (1992-2013)

Kolekcijas monētas

Meklēšana

Saņemt ziņas

Saņemt monētu ziņas uz Facebook.

Pērkam monētas

Ja jūs vēlaties pardot monētas, cenas ir pieejamas šeit.

Laika monēta II

Laika monēta II Laika monēta II
TipsDivu materiālu monēta
MateriālsSudrabs 900°, niobium
Izlaišanas gads2007
Izlaides mēnesisnovembris
Nominālvērtība1 Ls
Maksimālā tirāža7 000
KvalitāteUNC
Svars (g)17.15
Diametrs (mm)34.00
Grafiskais dizainsLaimonis Šēnbergs
Plastiskais veidojumsJānis Strupulis
KaltaMünze Österreich (Austrijas)


Cena: € 100.00

Pievienot grozam

pieejamas: 1


Monētas priekšpuse (averss)

Centrālajā daļā - heraldisks rozes simbols, zem tā burti H un R. Ārējā gredzena augšpusē lokveidā uzraksts LATVIJAS REPUBLIKA, pa kreisi un pa labi no monētas centra gadskaitlis 2007 dalītā veidā, lejā lokveidā uzraksts VIENS 1 LATS.

Monētas aizmugure (reverss)

Ārējo gredzenu veido Zodiaka zīmju aplis, kura centrā attēlotās dažādās auga attīstības stadijas simbolizē gadalaiku maiņu.

Monētas josta

Gluda.

Monētas dizainam izraudzīts Zodiaka zīmju aplis - mūsdienās ļoti populāra matemātiska abstrakcija, kas atspoguļo ideju par Visuma ietekmi uz cilvēka likteni.

Jau pirmējie Mezopotāmijas iedzīvotāji, izcili debesu spīdekļu pētnieki, debesjumu sadalīja 12 sektoros, lai varētu veikt precīzāku zvaigžņu stāvokļa sistematizāciju, un astronomiskus un meteoroloģiskus faktus (komētu parādīšanās, Saules un Mēness aptumsumi, planētu un zvaigžņu lēkti un rieti) aplūkoja saistībā ar notikumiem, kas skar valdnieku, valsti, ikvienu tās iedzīvotāju. Daudziem zvaigznājiem, caur kuriem pārvietojas planētas, doti dzīvnieku vārdi, tāpēc 12 sektoros sadalītā josla no grieķu valodas ieguva Zodiaka nosaukumu (grieķu val. zōdiakos (kyklos) - zvēru riņķis).

Monētas reversā ārējais sudraba Zodiaka zīmju aplis ir gads no viena ziemas vidus līdz nākamajam. Monētas centrālā daļa, kas veidota no tonētā niobija, raisa asociācijas ar svelmainu saules disku. Tā staru kūļa virsotnēs sudraba lokā ieraugāmas Zodiaka zīmes, bet nesteidzīgs vērotājs grafiski atturīgā formā iezīmētajos saulstaros saskatīs auga pārmaiņas četros gadalaikos. Diska centrs ir brīvs - tajā varam iekalt savu likteņzīmi, saglabāt atmiņas par īpašu dzīves notikumu.

Monētas aversa sarkanvioletajā niobija diskā attēlotā heraldiskā pieclapu roze ir populārākais ziedu simbols. Senajā Ēģiptē un grieķu mitoloģijā roze saistās ar sievišķo kaisli, skaistumu un iedvesmas avotu, persiešiem - ar karavīru drosmi, bet viduslaikos ļaudis rozes pumpurā saskatīja bezgalības zīmi un jaunavības simbolu. Sarkana roze tiek dāvāta kā mīlestības apliecinājums. Burti H un R ir niobija atklājēja Heinriha Rozes (Heinrich Rose; 1795-1864) iniciāļi.

Kolekcijas monētas   |   LATI (1992-2013)

Piegāde pa pastu vai ar pakomatiem Omniva no € 0. Apmaksa ar bankas pārskaitījumu vai Maestro, Visa, Mastercard.

BaltCoin SIA

Reģistrācijas Nr.

41503036316

Tallinas iela 7A - 8, Zvejniekciems, Saulkrastu pag., Saulkrastu nov., LV-2161, Latvija

Tālrunis:

+371 67-660-105

E-pasts:

info@baltcoin.lv

© 2015-2022 BaltCoin SIA
Mājas lapas izveide - Seven Hills