lat     rus     eng  
Pirkumu grozs
Grozs ir tukšs
+371 67-660-105
info@baltcoin.lv

EIRO (Latvija)

Kolekcijas monētas Monētu komplekti 2 Euro Coin Cards

LATI (1992-2013)

Kolekcijas monētas

Meklēšana

Saņemt ziņas

Saņemt monētu ziņas uz Facebook.

Pērkam monētas

Ja jūs vēlaties pardot monētas, cenas ir pieejamas šeit.

Latvijas Universitāte

Latvijas Universitāte Latvijas Universitāte
TipsSudraba monēta
MateriālsSudrabs 925°
Izlaišanas gads2009
Izlaides mēnesisaugusts
Nominālvērtība1 Ls
Maksimālā tirāža7 000
KvalitāteProof
Svars (g)31.47
Diametrs (mm)38.61
Grafiskais dizainsGuntars Sietiņš
Plastiskais veidojumsJānis Strupulis
KaltaKoninklijke Nederlandse Munt (Nīderlande)


Cena: € 45.00

Pievienot grozam

pieejamas: 10


Monētas priekšpuse (averss)

Centrā - Latvijas Universitātes ģerbonis: lauru lapu vainagā ietverts ozols ar Latvijas Universitātes nosaukumu latīņu valodā UNIVERSITAS LATVIENSIS virs tā un Latvijas Universitātes devīzi - SCIENTIAE ET PATRIAE ("Zinātnei un tēvzemei") - zem tā. Ģerboņa centrā - ozols, kura zari simbolizē fakultātes. Ozola kreisā puse veidota reljefā, labā puse - metālā iekalts fotoattēls, tādējādi simbolizējot sauso zinātni un zaļo dzīvi. Virs ģerboņa puslokā uzraksts LATVIJAS REPUBLIKA, zem tā pa kreisi puslokā Latvijas Universitātes dibināšanas gadskaitlis romiešu cipariem - MCMXIX (1919), pa labi - monētas kalšanas gadskaitlis - 2009.

Monētas aizmugure (reverss)

Centrā - Latvijas Universitātes galvenā ēka, priekšplānā - uz grāmatām sēdoša pūce (gudrības simbols), pūcei aizmugurē - rozes zieds (veltījums daiļajām studentēm). Augšā puslokā uzraksts LATVIJAS UNIVERSITĀTE, apakšā - uzraksts 1 LATS.

Monētas josta

Vārdi VIVAT, CRESCAT un FLOREAT, atdalīti ar rombveida punktiem.

Latvija ir studentu zeme - pēc studentu skaita uz 10 tūkst. iedzīvotāju tā ir otrajā vietā pasaulē. Latvijas Universitātes nosaukums liecina par šīs mācību iestādes īpašo statusu, jo parasti augstskolas nenosauc valstu vārdos. Tā ir tikai gadu jaunāka par Latvijas valsti, un, kā atzīst zinātnes vēsturnieks akadēmiķis Jānis Stradiņš, "Universitātes dibināšana ļāva apvienot vairumu svešatnē izkliedēto latviešu zinātnieku un zinātniski orientēto praktiķu, ļāva izaudzināt jaunu latviešu zinātnieku paaudzi, aizsākt latviešu zinātniskās terminoloģijas izkopšanu dažādās nozarēs."

Latvijas Universitātei izdevies vairot akadēmisko garu un intelektuālo potenciālu, lai gan bija jāpārvar 2. pasaules kara postījumi un padomju okupācijas ideoloģiskās un politiskās represijas. Latvijas Universitāte ir vienīgā klasiskā tipa universitāte Latvijā, valsts lielākā un plašākā augstskola, kur eksaktās, humanitārās un sociālās zinātnes apgūst 23 tūkst. studentu. Studijas sniedz akadēmiskās un profesionālās zināšanas un veido analītisku domāšanu un izpratni par procesiem.

Latvijas Universitāte veidojas par pētnieciskā tipa universitāti, kas arvien spēcīgāk pieteiks savu vietu Eiropas vadošo universitāšu pulkā. Tas labi saskan ar Eiropas Savienības plāniem palielināt Eiropas zinātnieku konkurētspēju pasaulē. Mērķa sasniegšanai ir vērā ņemama iestrāde, jo Latvijas Universitātē darbojas vairāk nekā 20 zinātnisko institūtu, un, piemēram, tieši šeit Dr. phys. Agra Gailīša vadībā pirms 10 gadiem tika veikts unikāls eksperiments, kas pirmo reizi pasaulē apstiprināja Zemes magnētiskā lauka veidošanās teoriju.

21. gadsimtā Latvijas Universitāte turpina pastāvēt kā tradīcijām bagāta un akadēmiski stipra mācību iestāde. To neapšaubāmi par savu Alma Mater sauks vēl daudzi zinātkāri jaunieši.

Kolekcijas monētas   |   LATI (1992-2013)

Piegāde pa pastu vai ar pakomatiem Omniva no € 0. Apmaksa ar bankas pārskaitījumu vai Maestro, Visa, Mastercard.

BaltCoin SIA

Reģistrācijas Nr.

41503036316

Tallinas iela 7A - 8, Zvejniekciems, Saulkrastu pag., Saulkrastu nov., LV-2161, Latvija

Tālrunis:

+371 67-660-105

E-pasts:

info@baltcoin.lv

© 2015-2022 BaltCoin SIA
Mājas lapas izveide - Seven Hills