lat     rus     eng  
Pirkumu grozs
Grozs ir tukšs
+371 67-660-105
info@baltcoin.lv

EIRO (Latvija)

Kolekcijas monētas Monētu komplekti 2 Euro Coin Cards

LATI (1992-2013)

Kolekcijas monētas Apgrozības monētas

Meklēšana

Saņemt ziņas

Saņemt monētu ziņas uz Facebook.

Pērkam monētas

Ja jūs vēlaties pardot monētas, cenas ir pieejamas šeit.

Hokeja čempionāts "Rīga 2006"

Hokeja čempionāts Hokeja čempionāts
TipsSudraba monēta
MateriālsSudrabs 925°
Izlaišanas gads2005
Izlaides mēnesisnovembris
Nominālvērtība1 Ls
Maksimālā tirāža5 000
KvalitāteProof
Svars (g)31.47
Diametrs (mm)38.61
Grafiskais dizainsArtis Rutks
Plastiskais veidojumsLigita Franckeviča
KaltaBerlin Mint (Vācija)


Cena: € 40.00

Pievienot grozam

pieejamas: 2


Monētas priekšpuse (averss)

Centrā Latvijas lielā valsts ģerboņa attēls, zem tā gadskaitlis 2005. Monētas augšā puslokā uzraksts LATVIJAS REPUBLIKA, zem ģerboņa skaitlis 1, zem tā puslokā uzraksts LATS.

Monētas aizmugure (reverss)

Centrā - hokeja ripa, tai abās pusēs horizontāli novietots uzraksts RĪGA 2006, turklāt labajā pusē uzraksts apvērsts. Augšdaļā un apakšdaļā - hokejisti ar nūju skatā no augšas. Vienā pusē puslokā uzraksts "Pasaules čempionāts hokejā", otrā pusē - "Ice Hockey World Championship".

Monētas josta

Trīs uzraksti LATVIJA, atdalīti ar rombveida punktiem.

Rīgai 2006. gada maijā lemts kļūt par hokeja galvaspilsētu, tāpēc Latvijas Banka laiž apgrozībā Pasaules čempionātam hokejā veltītu sudraba monētu.

Hokejs ir ātrs, ass un dažkārt pat nežēlīgs. Vīru saspēlē un cīņā ir gudras taktikas, grūtos treniņos lieto sviedru, fizisko un garīgo spēku samēra un arī nejaušības simbioze. Līdzjutēji, sekodami spēlei ledus arēnā vai mājās pie televizoru ekrāniem, gaida tikai vienu - savējo uzvaru. Pasaules čempionātā šīs uzvaras gaidas pārtop savas valsts apliecinājuma vēlmē, un hokejs vairs nav tikai sporta veids vien. Kad, valsts himnai skanot, tribīnēs plīvo sarkanbaltsarkanie karogi, zinām - mazā Latvija šajā brīdī skan pasaulē, apliecinot sevi neaptverami lielajai hokeja cienītāju saimei visās zemēs un kontinentos, kur pazīst šo spēli.

Kopš Latvijas vārds pēc valsts neatkarības atjaunošanas atkal lasāms pasaules kartē un pēc 52 gadu pārtraukuma 1992. gadā atdzimusi hokeja valstsvienība, tālu pazīstami arī tās līdzjutēji. Pasaules čempionātos Latvijas komandai uz spēles vietu dažkārt seko pat 6 000 fanu, kas nebaidās nekādu grūtību, lai varētu būt klāt savas komandas triumfa brīdī vai atbalstītu un uzmundrinātu arī tad, ja veiksme bijusi labvēlīga pretiniekam. Latviešu dziesmu mīlestība ļauj pieskandēt jebkuru hokeja halli un vienmēr atgādināt par valsti, kuras vīriem ir īsts cīnītāja gars.

Tas, ka 2006. gada Pasaules čempionāts hokejā mājvietu radis Rīgā, ir nozīmīgs Latvijas sporta panākums un apliecinājums tam, ka Latvijas izlase likumsakarīgi iekļuvusi pasaules hokeja elitē un ka mūsu valsts kļuvusi atpazīstama šā sporta veida pasaules kartē. Lai čempionāts varētu šeit notikt, vajadzēja summēties Latvijas politiķu un vadošo sporta organizatoru pūlēm un labajai gribai. Savukārt Latvijas hokejam vajadzēja un vajag uzturēt augstu sportisko līmeni, turklāt ne jau tikai valstsvienībā vien. Ja šiem faktoriem pievienojas līdzjutēju spēks, enerģija un atbalsts, laiks arī jaunai kvalitātei.

Kolekcijas monētas   |   LATI (1992-2013)

Piegāde pa pastu vai ar pakomatiem Omniva no € 0. Apmaksa ar bankas pārskaitījumu vai Maestro, Visa, Mastercard.

BaltCoin SIA

Reģistrācijas Nr.

41503036316

Tallinas iela 7A - 8, Zvejniekciems, Saulkrastu pag., Saulkrastu nov., LV-2161, Latvija

Tālrunis:

+371 67-660-105

E-pasts:

info@baltcoin.lv

© 2015-2022 BaltCoin SIA
Mājas lapas izveide - Seven Hills