lat     rus     eng  
Pirkumu grozs
Grozs ir tukšs
+371 6000-15-21
info@baltcoin.lv

EIRO (Latvija)

Kolekcijas monētas Monētu komplekti 2 Euro Coin Cards 2 Eiro monētas

LATI (1992-2013)

Kolekcijas monētas Apgrozības monētas

Meklēšana

Saņemt ziņas

Saņemt monētu ziņas uz Facebook.

Pērkam monētas

Ja jūs vēlaties pardot monētas, cenas ir pieejamas šeit.

Dzintara monēta

Dzintara monēta Dzintara monēta
TipsDivu materiālu monēta
MateriālsSudrabs 925°, dzintars
Izlaišanas gads2010
Izlaides mēnesisnovembris
Nominālvērtība1 Ls
Maksimālā tirāža7 000
KvalitāteProof
Svars (g)20.70
Diametrs (mm)35.00
Grafiskais dizainsAigars Bikše
Plastiskais veidojumsAigars Bikše
KaltaRahapaja Oy (Somija)


Cena: € 145.00

Pievienot grozam

pieejamas: 1


Monētas priekšpuse (averss)

Centrā iestrādāts monētas biezumam atbilstošs caurskatāms dzintara cilindrs. Augšdaļā pa kreisi - uzraksts 1 LATS, augšdaļā pa labi - jūras viļņu atveids. Lejasdaļā - puslokā uzraksts LATVIJAS REPUBLIKA un gadskaitlis 2010.

Monētas aizmugure (reverss)

Centrā acs ar dzintara zīlīti.

Monētas josta

Gluda.

Un pēc 40 miljoniem gadu dzintars pirmo reizi ieraudzīja cilvēku…

Pirms 40 miljoniem gadu Latvijas teritorija izskatījās krietni citādāk nekā šodien - bez Baltijas jūras, ar subtropisku klimatu, visapkārt pletās skujkoku meži, kuros mitinājās daudzu nu jau izmirušu sugu dzīvnieki. Reiz te auga arī dzintara priedes (Pinus succinifera). Ja kāda iemesla dēļ tika traumēta to miza, šie koki izdalīja lielu daudzumu sveķu. Sveķi nonāca zemē, ar laiku pārakmeņojās, un, kad pēc daudziem miljoniem gadu ūdens izskaloja senos iežus, jūras viļņi izmeta krasta smiltīs sīkus akmentiņus, kas saules gaismā atgādina sastingušas medus lāses, - mēs tos saucam par dzintaru.

Mūsdienu diskusijas par ekosistēmu saglabāšanu un globālo sasilšanu liek skaidri apzināties, cik trausla un mainīga ir vide, kurā dzīvojam. Liecības par pārmaiņām, ko piedzīvojusi pasaule mums apkārt, sastopamas visur - vienalga, vai runa ir par upju senlejām, lauka vidū šļūdoņa pamestiem milzu akmeņiem vai dzintaru, kas skalojas jūrmalas smiltīs. Cilvēka mūžs ir niecīgs salīdzinājumā ar dzintara mūžu, bet te nu viņi abi ir - sastapušies Baltijas jūras liedagā. Tas būtībā ir tik neticami - kā gan var zināt, kur tiks izskalots sīkais akmentiņš pēc miljoniem gadu dusēšanas, kā gan to var pamanīt starp miljoniem smilšu graudu? Tomēr šī saredzēšanās ir iespējama, un tādos mirkļos mums kaut vai uz brīdi izdodas atbrīvoties no saistības ar savu laiku. Kad paceļam dzintaru pret sauli, tas atkal iezaigojas Latviju klājušo aizvēsturisko mežu krāsās.

Šis pusdārgakmens ir viens no pirmajiem minerāliem, ko cilvēce sāka izmantot. Jau gadu tūkstošiem arī Latvijas teritorijā darinātas dzintara rotaslietas, turklāt neolīta apmetnē Rietumkurzemē - Sārnates apmetnē - jau bijusi arī dzintara apstrādes darbnīca. Rotas tolaik izgatavoja gan savām vajadzībām, gan maiņai. Tās bija dažādas formas pogas, krelles un piekariņi, no dzintara tika veidotas arī figūriņas, kas bija saistītas ar cilvēku mītiskajiem priekšstatiem. Savukārt senākā atrastā nauda ir romiešu monētas, kas tagadējā Latvijas teritorijā nonākušas galvenokārt pa t.s. dzintara ceļu un par ko lielākoties maksāts ar dzintaru. Monētu un dzintara ceļi vēstures gaitā daudzkārt krustojušies.

Pārmaiņas ir neizbēgamas, bet ir dažādi veidi, kā saglabāt būtiskas vērtības. "Dzintara monētas" izgatavošanai izmantota jauna tehnoloģija, ar kuras palīdzību metālā iestrādāts dzintars.

Kolekcijas monētas   |   LATI (1992-2013)

2012
Akmens monēta Akmens monēta
€ 70.00 € 60.00
Pievienot grozam
Piegāde pa pastu vai ar pakomatiem Omniva no € 0. Apmaksa ar bankas pārskaitījumu vai Maestro, Visa, Mastercard.

BaltCoin SIA

Reģistrācijas Nr.

41503036316

Salnas iela 21-195, Rīga, LV-1021, Latvija

Tālrunis:

+371 6000-15-21

E-pasts:

info@baltcoin.lv

© 2015-2019 BaltCoin SIA
Mājas lapas izveide - Seven Hills