lat     rus     eng  
Pirkumu grozs
Grozs ir tukšs
+371 6000-15-21
info@baltcoin.lv

EIRO (Latvija)

Kolekcijas monētas Monētu komplekti 2 Euro Coin Cards 2 Eiro monētas

LATI (1992-2013)

Kolekcijas monētas Apgrozības monētas

Meklēšana

Saņemt ziņas

Saņemt monētu ziņas uz Facebook.

Pērkam monētas

Ja jūs vēlaties pardot monētas, cenas ir pieejamas šeit.

Nacionālais uzņēmējs

Nacionālais uzņēmējs Nacionālais uzņēmējs
TipsSudraba monēta
MateriālsSudrabs 925°
Izlaišanas gads2016
Izlaides mēnesisseptembris
Nominālvērtība5 EUR
Maksimālā tirāža3 000
KvalitāteProof
Svars (g)30.30
Grafiskais dizainsPaulis Liepa
Plastiskais veidojumsIvars Drulle
KaltaLietuvos monetų kalykla (Lietuva)


pieejamas: 0


Monētas priekšpuse (averss)
 
Augšdaļā vietots QR kods ar vēstījumu uzņēmēju nākamajai paaudzei, kreisajā pusē – gadskaitlis 2016, lejasdaļā – uzraksts LATVIJA.
 
Monētas aizmugure (reverss)
 
25 reljefi izstrādātas skaldnes simbolizē uzņēmējdarbībai veltītos gadus; augšdaļā – uzraksts 5 EURO, zemāk – slīpi vietots uzraksts NACIONĀLAIS UZŅĒMĒJS.
 
Monētas josta
 
Gluda.
 
Atzīmējot Latvijas neatkarības atgūšanas gadadienu vai domājot par valsts nākotni, prātā paturams tas, ka valsts politiskā neatkarība nav iespējama bez tās ekonomiskās patstāvības, ko nodrošina arī nacionālie uzņēmēji, kas rada darbvietas un maksā nodokļus.
 
Valsts tautsaimniecības stabilitāte ir tās iedzīvotāju labklājības garants, un pamatus tai sāka veidot tie uzņēmīgie, drosmīgie un atbildīgie cilvēki, kuri tūlīt pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas dibināja uzņēmumus, veiksmīgi vadīja tos cauri valsts ekonomiskās attīstības līkločiem un tagad ar gandarījumu var atskatīties uz paveikto.
 
20. gs. 90. gadi Latvijā bija laiks, kad tautsaimniecība, tikko sākusi darboties saskaņā ar brīvā tirgus principiem, bija pareizāko attīstības ceļu meklējumos. Tas bija arī nopietns pārbaudījums cilvēku godprātībai, jo daudz vieglāk bija izvēlēties "ātro naudu", bet sarežģītāk klājās tiem, kuri jau tolaik mēģināja domāt un strādāt ilgtermiņā un veidoja ilgtspējīgu attīstības modeli, orientējoties uz pievienotās vērtības radīšanu.
 
Dažādos laikmetos veidojušās progresīvās inteliģences kustības iedvesmojušas ne tikai nacionālo mākslas un kultūras vērtību radīšanu, bet arī uzņēmējus, kuri pratuši saskatīt saikni starp sava uzņēmuma un attiecīgās nozares attīstību un tautsaimniecības dzīvotspēju. 19. gs. jaunlatviešu kustība aizrāva tautsaimniekus, kas ar darba rezultātiem piepildīja jēdzienu "nacionālais uzņēmējs", bet 20. gs. nogalē Latvijā veidojās uzņēmēju paaudze, kam izdevies radīt stabilu pamatu darba turpināšanai daudzviet pasaulē izglītību ieguvušajiem jaunajiem uzņēmējiem.
 
Latvijas ekonomisko izaugsmi noteicis arī nacionālo uzņēmēju godprātīgs un neatlaidīgs darbs, no vienkāršām komercstruktūrām spējot izveidot ilgtspējīgus, sociāli atbildīgus un konkurētspējīgus uzņēmumus, kuri saglabā būtiskās vērtības un vienlaikus rod jaunus risinājumus un izmanto unikālas tehnoloģijas. Darbojoties mainīgā vidē, ko ietekmē iekšzemes un starptautiskie faktori, uzņēmēju spēja orientēties tirgos un ekonomiskajās norisēs līdz ar gatavību elastīgi reaģēt ļauj paturēt un pat palielināt tirgus daļu Eiropas valstu tirdzniecībā un veiksmīgi gādāt par augošā iekšzemes pieprasījuma apmierināšanu. Tas ir ceļš uz sabalansētu maksājumu bilanci un arī uz iedzīvotāju labklājības vairošanu, augot nodarbinātībai un darba samaksai. Nacionālie uzņēmēji veido uzņēmīgu valsti un dara cerīgus tās piederīgos Latvijā un pasaulē.
 
Arī bezskaidrās naudas norēķinu nozīmei nostiprinoties, uzņēmēju un skaidrās naudas ceļi neizbēgami turpina krustoties, bet šī ir īpaša tikšanās. Latvijas nacionālo uzņēmēju nopelniem veltītā eiro kolekcijas monēta ir cieņas apliecinājums viņu darbam un ieguldījumam valsts ekonomiskās neatkarības un nacionālās pašapziņas stiprināšanā.*
 
Monētas reversā ir 25 reljefi izstrādātas skaldnes, kas simbolizē uzņēmējdarbībai veltītos gadus, bet aversā iestrādāts QR kods ar vēstījumu uzņēmēju nākamajai paaudzei: "STRĀDĀ AR DROSMI, UZŅĒMĪBU UN ATBILDĪBU!" Monētas averss ir gluds, simbolizējot plašo darba lauku, kas nākamajām paaudzēm jāpiepilda ar savām vērtībām. Monētā iekodēta vēsts – Latvijas attīstību virza godīgs, neatlaidīgs darbs. Tā mirdz kā dārgakmens, rādot, cik nozīmīgs Latvijai ir nacionālais uzņēmējs.
 
* Latvijas Banka pateicas Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai un būvniecības uzņēmumam SIA "Arčers" par sadarbību monētas idejas īstenošanā.

Kolekcijas monētas   |   EIRO (Latvija)

2016
Zeme Zeme
€ 120.00
Pievienot grozam
2014
Baltā grāmata Baltā grāmata
€ 65.00 € 50.00
Pievienot grozam
Piegāde pa pastu vai ar pakomatiem Omniva no € 0. Apmaksa ar bankas pārskaitījumu vai Maestro, Visa, Mastercard.

BaltCoin SIA

Reģistrācijas Nr.

41503036316

Salnas 21-195, Rīga, Latvija

Tālrunis:

+371 6000-15-21

E-pasts:

info@baltcoin.lv

© 2015-2019 BaltCoin SIA
Mājas lapas izveide - Seven Hills