lat     rus     eng  
Pirkumu grozs
Grozs ir tukšs
+371 6000-15-21
info@baltcoin.lv

EIRO (Latvija)

Kolekcijas monētas Monētu komplekti 2 Euro Coin Cards 2 Eiro monētas

LATI (1992-2013)

Kolekcijas monētas Apgrozības monētas

Meklēšana

Saņemt ziņas

Saņemt monētu ziņas uz Facebook.

Pērkam monētas

Ja jūs vēlaties pardot monētas, cenas ir pieejamas šeit.

Kompl. "Latvijas kultūrvēsturisko apgabalu ģerboņi monētās"

Kompl.
Tipskaparota dzelzs
MateriālsCu/Ni/Zn
Izlaišanas gads2018
Izlaides mēnesisseptembris
Maksimālā tirāža2 000
KvalitāteProof like


pieejamas: 0


Komplektā "Latvijas kultūrvēsturisko apgabalu ģerboņi monētās" apvienotas visas četras kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltītās 2 eiro piemiņas monētas – "Vidzeme" (2016), "Kurzeme" (2017), "Latgale" (2017) un "Zemgale" (2018).
 
Latvijas dalījums kultūrvēsturiskos apgabalos (Vidzeme, Latgale, Kurzeme un Zemgale) noteikts Latvijas Republikas Satversmes 3. pantā. Latvijas Bankas veltījums Latvijas valsts 100 gadu jubilejā ir četras eiro piemiņas monētas ar kultūrvēsturisko apgabalu ģerboņu attēliem.
 
Šajos savulaik ar 1930. gada 26. aprīļa "Noteikumiem par Latvijas apgabalu ģerboņiem" ar likuma spēku noteiktajos un 2012. gadā ar īpašu likumu valsts simbolu tiesisko aizsardzību ieguvušajos ģerboņos ietvertie simboli saistīti ar vēsturiskām norisēm tagadējā Latvijas teritorijā.
 
Kurzemes un Zemgales ģerboņu pirmsākumi rodami Kurzemes un Zemgales hercogistes 16.–18. gs. heraldiskajā simbolikā. No Kurzemes un Zemgales hercogistes ģerboņa pārmantots Zemgales ģerbonī attēlotais zilā laukā sudraba alnis un Kurzemes ģerbonī ietvertais sudraba laukā pretēji pagriezts sarkans lauva. Alnis heraldikā ir reti sastopama figūra, kas te simbolizē dabas bagātības. Savukārt lauva ir viens no heraldikā izplatītākajiem simboliem, kas pauž spēku un varu.
 
Vidzeme un Latgale savu heraldisko simboliku ieguva 16. gs. beigās, kad tagadējās Latvijas austrumu daļā, Daugavas labajā krastā izveidojās Polijas–Lietuvas kopvalstij pakļautā Pārdaugavas hercogiste un grifs jaunā administratīvā veidojuma ģerbonī apvienoja zvēru un putnu valdnieku pazīmes, simbolizējot visaptverošu varenību un spējas. Pārdaugavas hercogistes ģerbonī ietvertais sarkanā laukā sudraba grifs ar zobenu labajā ķetnā tagad gan bez zelta kroņa redzams Vidzemes ģerbonī (sarkanā laukā) un Latgales ģerbonī (zilā laukā pretēji pagriezts).
 
Monētu grafiskā dizaina (nacionālās puses) autors: Laimonis Šēnbergs.
 
Plastiskā veidojuma autors: Jānis Strupulis.

Monētu komplekti   |   EIRO (Latvija)

Piegāde pa pastu vai ar pakomatiem Omniva no € 0. Apmaksa ar bankas pārskaitījumu vai Maestro, Visa, Mastercard.

BaltCoin SIA

Reģistrācijas Nr.

41503036316

Salnas 21-195, Rīga, Latvija

Tālrunis:

+371 6000-15-21

E-pasts:

info@baltcoin.lv

© 2015-2018 BaltCoin SIA
Mājas lapas izveide - Seven Hills